Logo


ידיעה חדשותית: : יום ללא קניות - דיווח מהשטח
(קטגוריה: החיים האישיים)
הוצב על-ידי Hagiler
שבת 29 נובמבר 2003 - 12:05:31

אתמול הוזמנתי ע"י ענת, ידידה טובה מהצבא, לכוס קפה בחנות של קסטרו בדיזנגוף סנטר.

מה שלא ידענו הוא שאותו יום היה היום ללא קניות הבינלאומי.

כך שבעוד שחיכיתי לענת שתגיע (היא שכחה להתעורר) שמתי לב שליד החנות של קסטרו יושבת קבוצה הולכת וגדולה של אנשים בעל מראה סטודנטיאלי - אתם יודעים, כמו כל הפריקים בתיכון שיושבים במחששה, רק טיפה מבוגרים יותר. לא שמתי לב כל כך מה הלך שם, אבל היה נראה שהם מארגנים משהו גדול.

אחרי בערך חצי שעה כולם נעלמו למעט אחת מהבנות שנשארה לשמור על התיקים, וחזרו לאחר כמה דקות יחפים ולבושים בסדינים. הם נעמדו במעגל מסביב לכניסה לחנות, כשאחד מהם עומד באמצע עם לוחות הברית מקלקר, ומתחיל לצעוק באקסטזה על נפלאות הקפיטליזם וקדושת החנות של קסטרו, תוך שהוא זורק מטבעות של שקלים על הרצפה (שנאספו ע"י שאר האנשים בקריאות "שכר! שכר!"). הוא גם צעק על כך שאנשים קונים את הדגמים הכי חדשים של מוצרים שהם לא באמת צריכים, ולכן עובדים יותר וחיים פחות.* המאבטחים הביטו בהם בעניין משועשע.

מי שלא היה משועשע היה המנהל של החנות, לבוש בבגדי נוגש עבדים מהמאה ה-19, שהביט בהצגה, ליפף את שפמו, ואמר "הו! גסות הרוח של ההמון הפרולטריוני!" בעוד הוא בועט באדמה.

טוב, המצאתי את הקטע הזה, לא היה לו שפם. אני גם לא חושב שהוא היה יודע לבטא את המילה "פרולטריוני".

לאחר שהמפגינים התפזרו הם נשארו לעמוד בצד החנות ולחלק פליירים לאנשים. המנהל של החנות ניצל את ההפוגה כדי לקרוא לשוטרים, שבאו ואמרו להם בצורה מכובדת ודמוקרטית שאם הם לא יעופו משם תיכף ומיד אז יהיה חבל מאוד.

בסוף הם הלכו להם למחוזות אחרים (הם תיכננו ללכת לחנות של אסקייפ, אבל בסוף לא הסתדר בגלל המשטרה, וחבל, כי את זה לא הייתי מפספס בעד שום הון שבעולם. אני מתעב את ה"חנות" הזאת), ענת הגיעה, נכנסנו לשתות את הקפה בחינם, שהיה די מסריח ואפילו לא כלל שירות**, ומשם עוד הלכנו להסתובב וענת החליטה להפוך את היום ל"יום ההמון המון קניות הבינלאומי".

ותזכורת לעצמי: לא ללכת לטייל בתל אביב בלי מצלמה. יש שם אנשים מאוד הזויים.***

לינק לסיום: www.bdidut.com, האתר של מגמה ירוקה, כדי שתחליטו בעצמכם. או שתיתנו לחברה גדולה להחליט בשבילכם, זה גם בסדר.

----
* מה שלא הפריע להם לתעד את האירוע בעזרת מצלמת וידאו דיגיטלית קטנטנה ומשוכללת שבטח עלתה למישהו כמה אלפי שקלים שבגללם הוא חי פחות עכשיו.

** ללכת לדלפק ולהביא קפה, ואז ללכת עוד שני צעדים ולשים אותו על השולחן שלנו.

*** במקרה של אתמול, שלוש בנות לבושות מכף רגל ועד ראש בלבוש חורף, כך שלא ניתן לראות את הפנים שלהן, שהסתובבו בשינקין וחיבקו אנשים וצעקו כמו מטורפות. אני לא יודע אם הן היו קשורות ליום ללא קניות ואם כן אז באיזו דרך, ובכל מקרה כשהן חיבקו את ענת אמרתי לה לבדוק אם עדיין יש לה את הארנק שלה עליה.


הידיעה החדשותית הזו היא מ דוגרי!
( http://dugri.eesh.net/comment.php?comment.news.comment.36 )